Domácí vodárny

Zde vybírejte  domácí vodárny pro vrty, pro studny a pro posílení tlaku. Pro 1-2 generační rodinné domy, pro penziony, pro menší průmyslové a zemědělské provozy. Vodárny jsou řízené frekvenčním měničem, ušetříte tak až 40% provozních nákladů a získáte komfortní provoz s konstantním výstupním tlakem.

Domácí vodárny EcoSmart - nenápadný, spolehlivý a úsporný pomocník

Naše vodárny se nejčastěji používají k zásobování domácnosti pitnou i užitkovou vodou z vlastního zdroje. Nejvíce se s nimi tedy setkáte tam, kde není k dispozici připojení k vodovodní síti. Mohou být rovněž využity ke zvýšení tlaku v městském nebo obecním vodovodu, pro závlahové systémy a zalévání zahrady nebo pro jiné podobné instalace, u kterých je žádoucí automatické spínání a vypínaní čerpadla. Všechny varianty vodáren EcoSmart jsou ovládány frekvenčním měničem. Při zahájení odběru frekvenční měnič čerpadlo automaticky spustí, čerpadlo se rozběhne na otáčky odpovídající počtu otevřených kohoutků a zároveň aby výstupní tlak z kohoutku byl konstantní, a po ukončení odběru téměř okamžitě vypne. Princip je to skutečně jednoduchý a efektivní. Energetická nenáročnost tohoto způsobu čerpání je v souladu s požadavky naší doby -  využívat moderní technologie, díky nim zbytečně nespotřebovávat energii a tím přispět k trvale udržitelnému rozvoji naší společnosti a celé země. 

 Využití domovních vodáren

Výkonný systém našich domácích vodáren EcoSmart je tvořen vysoce kvalitním ponorným nerezovým čerpadlem a také inteligentní řídící jednotkou nejnovější generace, která zajišťuje úsporné čerpání vody z vrtu. Celý systém je běžně používán pro klasické zásobování domácnosti vodou a to i ze značných hloubek.Umožní vám zcela standardní využití vody pro všechny běžné činnosti jako je praní, zalévání či splachování toalety. Z vlastních zkušeností víme, že existuje stále mnoho domácností, které se bez domácí vodárny dost dobře neobejdou.

 Profesionální domácí vodárny, které vám nabízíme,jsou určeny pro energeticky úsporné a efektivní čerpání vody z hlubokých vrtů, studní a nádrží. Slouží k zásobování rodinných i bytových domů, penzionů, průmyslových a zemědělských objektů a svoje uplatnění nacházejí i v nejrůznějších závlahových systémech.

Využití domácích vodáren je u nás značně rozšířené a je nejspíše mnohem častější, než vás kdy napadlo. Instalace těchto zařízení není většinou nijak zvlášť komplikovaná a za dodržení všech pokynů uvedených v návodu, by ji měl zvládnout téměř každý trochu zručnější člověk. Pokud jde o elektrotechnickou část instalace, je však vhodnější požádat o pomoc odborníka s patřičným oprávněním. Pro usnadnění rozhodování při výběru  vodárny jsme mnoho Vašich otázek zodpověděli v rubrice RADY, VIDEA

Nejlepší domácí vodárny nabízíme v optimalizovaných sestavách

Pro snadné rozhodnutí a výběr vodárny jsme pro Vás připravili sady, vyberete jednoduše jen podle druhu vodního zdroje, podle  počtu zásobovaných osob a podle hloubky vrtu nebo studny.  Jedná se o vodárny nové generace, určené pro úsporné čerpání z vrtů. Hloubka vrtů se přitom může pohybovat v rozmezí od 25 až po 85 metrů. Vodárny jsou vyráběny hned v několika typech a to podle očekávané spotřeby vody a také podle hloubky vrtu, z níž bude možné vodu čerpat. Opatřeny jsou frekvenčním měničem EcoPower, který řídí otáčky čerpadla a udržuje tím konstantní tlak v celém systému i při proměnlivém průtoku. Tento frekvenční měnič rovněž chrání motor čerpadla proti přetížení, proti zkratu a také proti chodu nasucho. Vodárny do studny mají opět ponorné čerpadlo vyrobené z nerezavějících materiálů, s dvojitou mechanickou ucpávkou a se spodním sáním vhodnějším pro studny. Vodárny pro posílení tlaku z vodovodu  mají vše, co je v kontaktu s vodou opět z potravinářské nerezové oceli a v kombinaci s frekvenčním měničem vykazují velmi nízkou hlučnost.